„Celé Česko čte dětem“ ve školní družině - 7. 3. 2018

  8.3.2018
Ve středu 7. 3. 2018 jsme v naší školní družině přivítali dalšího „hosta s knihou“ Amálku Jandovou, studentku VOŠ a SPgŠ ...

Ve středu 7. 3. 2018 jsme v naší školní družině přivítali dalšího „hosta s knihou“ Amálku Jandovou, studentku VOŠ a SPgŠ, která v těchto dnech vykonává na naší škole souvislou pedagogickou praxi. Připravila si pro nás úryvek z knihy Astrid Lindgrenové  „Děti z Bullerbinu“. Vyprávěli jsme si nejdříve o autorce samé, o zemi ze které pochází a skandinávské státy hledali na mapě. Na motivy příběhu, který jsme si vyslechli - o tom, co znamenají a obsahují slůvka „dělat si radost“ - jsme si s dětmi zahráli hru na procvičení zrakového vnímání. Děti s radostí ve skupinách soutěžily, vzájemně si schovávaly a opětovně hledaly chytře poschovávané obrázky po klubovně. Už teď se těšíme na dalšího hosta a jeho knihu, který k nám zavítá v měsíci dubnu.

Daniela Balková