„Celé Česko čte dětem“ ve školní družině

  26.11.2017
Ve středu 22.11. 2017 jsme se v naší školní družině opět sešli s dalším hostem a jeho knihou ke společnému čtení ...

Ve středu 22.11. 2017 jsme se v naší školní družině opět sešli s dalším hostem a jeho knihou ke společnému čtení. Pozvání přijala studentka 4. ročníku SPgŠ Litomyšl slečna Anička Soukupová, která na naší škole v těchto dnech vykonávala souvislou pedagogickou praxi. Otevřeli jsme společně knihu s názvem Pověsti a pohádky ze Žďárských vrchů. Děti soustředěně naslouchaly příběhu o krucemburských skřítcích, hlubockém ztraceném pokladu a dalším pověstem z okolních obcí. Vytvořily obrázky skřítků podle vlastních představ a fantazie a naučily se za doprovodu kytary známou písničku o trpasličí svatbě. Doufáme, že zábavné chvíle nad knihou děti opět povzbudily k další osobní četbě a těšíme se příští měsíc na dalšího hosta a jeho knihu.

Daniela Balková ŠD