„Celé Česko čte dětem“ v říjnu 2019 ve školní družině

  19.10.2019
V měsíci říjnu k nám do školní družiny zavítaly na souvislou pedagogickou praxi dvě studentky VOŠ pedagogické v Litomyšli. Požádali jsme je, aby si pro nás připravily čtení z nějaké oblíbené knihy. Katka i Lucka se úkolu zhostily na výbornou...

V měsíci říjnu k nám do školní družiny zavítaly na souvislou pedagogickou praxi dvě studentky VOŠ pedagogické v Litomyšli. Požádali jsme je, aby si pro nás připravily čtení z nějaké oblíbené knihy. Katka i Lucka se úkolu zhostily na výbornou. Zůstaly věrné tématu o podzimních dracích a pohádkových dráčcích a pročítali jsme společně encyklopedii o dracích, kteří možná v minulosti brázdili naši oblohu, v pohádkách jistě. A vyprávěli si o tom, že s určitostí víme, že před mnoha lety na naší zemi žili tvorové velmi podobní drakům - dinosauři. Následovala diskuse o tom, kdo je býložravec a kdo masožravec, jak se určité druhy nazývaly a jaká vlastně byla doba, ve které žili. Děti zhlédly malý chemický pokus, kdy nám ukázala svou činnost sopka, kterých bylo v jejich době nespočet. Děti si mohly zkusit vyrobit otisky nohou a pařátů postaviček dinosaurů. Už se těšíme na dalšího našeho hosta, jakou knihu nám představí.

Daniela Balková