„Celé Česko čte dětem“ v dubnu ve školní družině

  30.4.2019
V pondělí 29. 4. 2019 po obědě jsme v naší školní družině přivítali dalšího hosta v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“. Navštívila nás paní Mgr. Romana Mikulecká ...

V pondělí 29. 4. 2019 po obědě jsme v naší školní družině přivítali dalšího hosta v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“. Navštívila nás paní  Mgr. Romana Mikulecká, která pracuje v mateřské škole jako asistentka neslyšícího chlapce a dokáže tlumočit do znakové řeči neslyšících. Seznámila nás s knihou Daniely Krolupperové Mizící hmyzíci. Příběh mizících hmyzíků je pohádka, která dětským čtenářům pootevře okénko do tajemného světa dobře známých drobných živočichů. Poznává jejich vlastnosti a řeší jednoduché otázky připojené za každou kapitolou. Mezi nepatrnými stébly trav se odehrávají velké příběhy pro malé (i větší) děti. Stačí se začíst. Paní asistentka nás poté naučila několik znaků pro označení broučků a různého hmyzu. Také jsme navázali na návštěvu paní asistentky Svobodové na podzim loňského roku, která nás naučila ve znakové řeči písničku „Měla babka 4 jablka“ a naučili jsme se znakovat nové říkadlo „Pepíku, Pepíku, copak dělá babka?“, kde jsme využili již známé znaky. Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na dalšího hosta.

Daniela Balková

vychovatelka