„Celé Česko čte dětem“ opět v naší družině

  16.10.2018
První měsíc školního roku utekl jako voda. Po prázdninách jsme se rozkoukali a zvykli si na nové školní povinnosti. Teď je tu říjen a s ním i další setkání se zajímavým hostem v naší školní družině v rámci akce „Celé Česko čte dětem“...

První měsíc školního roku utekl jako voda. Po prázdninách jsme se rozkoukali a zvykli si na nové školní povinnosti. Teď je tu říjen a s ním i další setkání se zajímavým hostem v naší školní družině v rámci akce „Celé Česko čte dětem“. Přivítali jsme paní asistentku Lenku Svobodovou, která na naší škole pracuje s neslyšící Aničkou. Přečetla nám několik kapitol z knihy „Kouzelná třída“ od Zuzany Pospíšilové. Děti se zájmem naslouchaly příběhu o tom, co se může stát, když se paní učitelkou stane víla. Kniha je krásně ilustrovaná a hlavně díky velkému písmu vhodná pro první čtení. Potom jsme si s paní asistentkou vyprávěli o znakové řeči, kterou používá při své práci. Naučili jsme se ve znakové řeči písničku „Měla babka čtyři jabka“ a ještě několik  znaků  pro názvy zvířat a věcí okolo nás. Děkujeme za zajímavé odpoledne a těšíme se na dalšího hosta a jeho knihu.

Daniela Balková ŠD