Duševní zdraví – FOKUS Hlinsko

  19.2.2016
I v letošním školním roce jsem do hodin výchovy ke zdraví v osmém ročníku zařadila dvouhodinový blok přednášek pracovnic hlineckého FOKUSU ...

I v letošním školním roce jsem do hodin výchovy ke zdraví v osmém ročníku zařadila dvouhodinový blok přednášek pracovnic hlineckého FOKUSU – neziskové organizace, která pečuje o duševně nemocné lidi. V říjnu osmáci bourali mýty o psychických nemocech, pokusili se je poznat a vyjmenovat, zjistili také, že i české a světové celebrity mohou mít psychické problémy a kde hledat odbornou pomoc. V únoru jsme navázali druhou zajímavou hodinou a soutěžní formou si přiblížili svět duševně handicapovaných pacientů a způsoby jejich léčby. Děkuji pracovnicím FOKUSU za čas věnovaný našim žákům a těším se na další spolupráci v příštím školním roce.

         Mgr. Monika Chmelařová