Duševní zdraví – beseda s pracovnicemi FOKUS Hlinsko

  31.10.2015
Hlinecká nezisková organizace FOKUS, která se stará o duševně nemocné lidi, pořádá výchovně-vzdělávací programy pro žáky a studenty s cílem seznámit veřejnost s nejčastějšími psychickými poruchami a odbourat předsudky o soužití s těmito lidmi.

Hlinecká nezisková organizace FOKUS, která se stará o duševně nemocné lidi, pořádá výchovně-vzdělávací programy pro žáky a studenty s cílem seznámit veřejnost s nejčastějšími psychickými poruchami a odbourat předsudky o soužití s těmito lidmi. Ve čtvrtek 22. října 2015 se žáci osmé třídy seznámili s významem odborných slov deprese, schizofrenie, bipolární a obsedantně-kompulzivní porucha a sami jmenovali další psychická narušení osobnosti, fobie a poruchy příjmu potravy, kterými trpí naše i světové celebrity. Část besedy je věnována i možnostem léčby u psychologů a psychiatrů a konkrétním příkladům z praxe pracovníků FOKUSU. Děkujeme za hodinku zajímavostí a těšíme se na pokračování ve druhém pololetí.

         Mgr. Monika Chmelařová