Dravci – Seiferos

  9.6.2023
Poslední den v květnu měli naši žáci možnost vidět program Dravci od společnosti Seiferos...

Poslední den v květnu měli naši žáci možnost vidět program Dravci od společnosti Seiferos. Tito sokolníci založili svoji organizaci již v roce 1991. Jejich sbírka je jedna z největších v České Republice. Stálá expozice chovaných dravců a sov se nachází v Lednici.
Během ukázek jednotlivých dravců jsme se o nich dozvěděli mnoho zajímavostí.  Luňák červený nám předvedl krásný let, když kroužil kolem hřiště, a pak se usadil vysoko v koruně břízy. Asi by mu bylo bez jeho pána smutno, a proto se po chvíli nechal přemluvit a vrátil se zpět. Tři nejpozornější žáci si vyzkoušeli, jaké to je mít na ruce velkého dravce.  Přednáška se nám všem líbila a doufáme, že jsme se neviděli naposled.

Mgr. Klára Raurová

Postřehy žáků:

Kunz Lukáš: „Moc se mi to líbilo, bylo to vtipné zajímavé a poučné. Nejvíc se mi líbilo vypuštění dravců do vzduchu, když létali na rukavici a za kořistí.”

Švec Štěpán: „Někteří berou svého majitele jako partnera.”

Anonym: „Dne 31. května nás pohostila svou návštěvou záchranná stanice Seiferos. Nejdříve nám řekli pár informací o dravcích a sovách, které chovají.  S některými ptáky obcházeli kolem nás. Výra velkého jsme si mohli pohladit. Při letových ukázkách uletěl luňák, ale vrátil se. Přednáška se nám moc líbila. Děkujeme.”