MFC Hlinsko – divadelní představení „Tlustý prase“ - 21. 5. 2013

  23.5.2013
V úterý 21. května 2013 odjel celý druhý stupeň do MFC v Hlinsku. Tentokrát byla pro žáky připravena divadelní hra Tlustý prase.

V úterý 21. května 2013 odjel celý druhý stupeň do MFC v Hlinsku. Tentokrát byla pro žáky připravena divadelní hra Tlustý prase. Povídání o tom, že „tlustí lidé“ to nemají v životě a v práci zrovna nejjednodušší a jsou často terčem posměchu i docela hloupého, sehráli herci z Městského divadla v Mladé Boleslavi. Žáci vyslechli názory na život, vyposlechli francouzské písně a nelibě nesli „otevřený konec“. . .   

Mgr. Monika Henychová

Jak hodnotili divadelní představení žáci:

21. 5. 2013 jsme navštívili MFC v Hlinsku, kde jsme zhlédli divadelní hru Tlustý prase, ve které se jednalo především o fakt, že hezcí a hubení lidé to mají v dnešní době jednodušší než ti méně hezcí a silní. Hlavní hrdinkou byla knihovnice Helena, která se zamilovala do pohledného Toma, ale protože byla trochu při těle, stala se terčem posměchu Tomových přátel. Ti ji tak dlouho kritizovali , že nakonec vztah skončil. Myslím si, že toto divadlo bylo velmi poučné a všichni na něj budou dlouho vzpomínat.

Eva Kohoutová, 9. třída 


Divadlo jsme si každý jistě užili, bylo také vtipně pojato, takže o legraci nebyla nouze. Herci podali vynikající výkon a závěrečná písnička ve francouzštině ještě více zlepšila už tak výborný dojem z představení. Za sebe mohu říci, že to bylo nejlepší představení, na kterém jsme kdy se třídou byli.

Vojtěch Hudec, 9. třída