Den Země 2023

  24.4.2023
V pátek 21. dubna 2023 jsme uspořádali pro žáky naší školy projektový den „Den Země“. Tento svátek se slaví již od roku 1969 a jeho zakladatelem je John Connell. Termín tohoto dne souvisí s obdobím jarní rovnodennosti, kdy lidé již po generace slaví příchod jara...

V pátek 21. dubna 2023 jsme uspořádali pro žáky naší školy projektový den „Den Země“. Tento svátek se slaví již od roku 1969 a jeho zakladatelem je John Connell. Termín tohoto dne souvisí s obdobím jarní rovnodennosti, kdy lidé již po generace slaví příchod jara.
První dvě vyučovací hodiny pracovali žáci ve svých třídách. Tvořili plakáty a malovali obrázky s ekologickou a přírodopisnou tématikou.
Žáci osmé a deváté třídy uklidili okolí školy. Ostatní třídy sbíraly odpadky v rámci akce „Čistá Vysočina" v Krucemburku, na cyklostezce do Vojnova Městce a do Ždírce nad Doubravou a kolem silnice na Staré Ransko. Konečně jsme se tento rok dočkali pěkného jarního dne. Pobyt venku byl pro nás příjemným zpestřením. Děkujeme všem žákům za pomoc při jarním úklidu.

Mgr. Klára Raurová