Den Země 2015 - 16. 4., 17. 4. 2015

  22.4.2015
Jako každý rok byly i pro letošek naplánovány oslavy Dne Země. Vlivem nepříznivé předpovědi počasí jsme si je rozdělili do dvou dnů.

Jako každý rok byly i pro letošek naplánovány oslavy Dne Země. Vlivem nepříznivé předpovědi počasí jsme si je rozdělili do dvou dnů.
Ve čtvrtek 16. 4. jsme se po třech hodinách výuky věnovali úklidu prostředí, ve kterém všichni žijeme. Žáci prvního stupně prošli obec a odstranili poházené odpadky. Stejné činnosti se věnovali šesťáci a sedmáci, kteří v rámci akce Čistá Vysočina uklízeli podél cest do Hluboké, na Staré Ransko a na Vojnův Městec. Osmáci a deváťáci zvelebili okolí školy a hřiště. Mnozí si i letos kladli otázku: "Kde se ten nepořádek stále bere?"
V pátek 17. 4. byly na programu skupinové projekty ve třídách. Hodiny práce na dané téma nám zpestřil ekologický program Tonda Obal na cestách, který se věnuje třídění a recyklaci odpadů. Přednáška a diskuze byly doplněny hrami, například obřím dominem.

Mgr. Jitka Kadlecová