Chemická olympiáda – okresní kolo 2020

  10.3.2020
3. března 2020 proběhlo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Chemické olympiády. Mladí nadšenci chemie v letošním ročníku chemické olympiády měli jedním slovem všechno přesolené...

3. března 2020 proběhlo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Chemické olympiády. Mladí nadšenci chemie v letošním ročníku chemické olympiády měli jedním slovem všechno přesolené. Slovo sůl má pro chemika daleko širší význam a zaslouží si z naší strany mnohem větší pozornost než některé jiné látky, protože k solím (kromě té kuchyňské) patří i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čisticí prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin, krásné vápencové krápníky. Žáci se zorientovali v té záplavě zajímavých sloučenin, jejich názvosloví (jak systematické, tak i triviální), jejich přípravu a vzájemné reakce. René Vašek z 9. třídy si v silné konkurenci poradil výborně a obsadil 4. místo. Přeji mu hodně štěstí 24. března v krajském kole Chemické olympiády v Jihlavě a děkuji mu za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Alena Bencová