Cestopisná přednáška o východní Africe

  25.2.2013
Ve čtvrtek 21. února 2013 se v MFC Hlinsko uskutečnila velmi zajímavá přednáška o východní Africe s názvem Expedice Mahali, které se zúčastnili i žáci 6. a 7. ročníku naší školy.

Ve čtvrtek 21. února 2013 se v MFC Hlinsko uskutečnila velmi zajímavá přednáška o východní Africe s názvem Expedice Mahali, které se zúčastnili i žáci 6. a 7. ročníku naší školy. Přednášejícím byl student mezinárodních vztahů Masarykovy univerzity Tomáš Černohous.

Poutavé vyprávění o své měsíční cestě po Tanzánii, Keni, Ugandě, Rwandě i ostrově Zanzibar proložil pan Černohous vlastními krátkými filmy a spoustou nádherných fotografií. Podívali jsme se tak například do národního parku Ngorongoro v Tanzánii, prošli jsme se masajskou vesnicí i místním trhem, nahlédli i do jednoho z největších slumů v Africe u města Nairobi. Život zde není vůbec jednoduchý, přesto se zdejší lidé snaží být šťastni.

Příroda ve východní Africe je opravdovým rájem na Zemi. Pohled na nekonečné kávovníkové, čajovníkové plantáže či plantáže s voňavým kořením na Zanzibaru je úchvatný.

Přednáška pana Černohouse všechny velmi zaujala a pomohla nám proniknout do běžného života Východoafričana. Už se těšíme na další podobnou akci.

žáci 7. ročníku, Mgr. D. Kazdová, Mgr. M. Chmelařová