Cesta tam a zase zpět – školní výlet 6. třídy

  17.6.2019
V pondělí 10. června jsme se vypravili na školní výlet do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Cesta vedla z Krucemburku přes Žďár n. S. do Bystřice n. P a zase zpět...

V pondělí 10. června jsme se vypravili na školní výlet do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Cesta vedla z Krucemburku přes Žďár n. S. do Bystřice n. P a zase zpět. V Bystřici jsme se zastavili na outdoorovém hřišti, kde jsme se dostatečně „vyřádili“, posvačili a nabrali síly do závěrečného stoupání. Pod kopcem cestu střežila socha Zubra od známého sochaře Michala Olšiaka.
Samotná prohlídka Edenu byla velmi zajímavá. Nejspíš proto, že jsme si mohli všechno ošahat, vyzkoušet a dokonce se posadit i na dobový nábytek z 19. století jak v domě správce statku, tak i v samotné horácké vesničce. Rovněž jsme navštívili ekopavilon, kde byla vystavena naše pirátská loď, se kterou se až do konce srpna účastníme ekosoutěže. Prohlídku jsme zakončili v prodejně suvenýrů. Zde si každý koupil nebo vyrobil nějakou drobnost (př. polštářky „ na dobré spaní“, bylinné octy a oleje) pro sebe nebo své blízké.
Výlet jsme si všichni užili.

Mgr. Michaela Šinkorová, Mgr. Pavel Pruša a žáci 6. třídy