Celé Česko čte dětem ve školní družině s Markétou

  20.2.2024
V úterý 20. února po obědě jsme se v naší velké družině sešli všichni z 1. i 2. oddělení...

V úterý 20. února po obědě jsme se v naší velké družině sešli všichni z 1. i 2. oddělení. Naplánovali jsme si po čase opět společné čtení. Jako host přijala pozvání studentka VOŠ pedagogické Litomyšl Markéta, která v těchto dnech v naší družině vykonává souvislou pedagogickou praxi. Nejprve děti Markétu vyzpovídaly všetečnými otázkami a poté již otevřela svou knihu. Poslouchali jsme příběh z Chaloupky na vršku od Šárky Váchové. Přímo kapitolu: Jak se Andulka bála Smrtky. Vyprávěli jsme si o tom, kdo je Morana či Smrtka, proč bývalo zvykem na přelomu zimy a jara tuto zvláštní figurínu pouštět po vodě. Potom jsme se rozdělili a každá skupinka vytvořila Moranu podle své fantazie. Tak se těšíme zase příště!

Kolektiv školní družiny