Celé Česko čte dětem v září ve školní družině

  29.9.2022
Ve čtvrtek 29. září jsme se v naší družině sešli i s dětmi z druhé skupiny naší družiny. Na programu bylo společné čtení v rámci projektu Celé Česko čte dětem...

Ve čtvrtek 29. září jsme se v naší družině sešli i s dětmi z druhé skupiny naší družiny. Na programu bylo společné čtení v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Jako hosta jsme si vybrali novou paní vychovatelku 2. oddělení ŠD Markétu Laštovičkovou. Nejprve jí děti vyzpovídaly zvídavými otázkami a poté už jsme naslouchali její četbě. Vybrala si pro nás úryvek z knihy Byla jednou koťata od Ljuby Štíplové. Děti tyto příběhy znají z televizních večerníčků. Poté si vyrobily svého skřítka Večerníčka a poskládaly jeho typickou papírovou čepici. Zazpívali jsme si společně znělku tohoto projektu „Budu jejich ochráncem“ a společně se těšíme na další čtení a dalšího hosta.

Daniela Balková