Brno - exkurze žáků 5. a 6. třídy

  11.10.2017
V úterý 10. října 2017 jsme se vydali na exkurzi do Brna. Navštívili jsme pavilon Anthropos ...

V úterý 10. října 2017 jsme se vydali na exkurzi do Brna. Navštívili jsme pavilon Anthropos, kde jsme viděli první předchůdce člověka a výjevy z jejich každodenního života. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o lovu zvířat, pohřbívání a umění pravěkých lidí. Celkový dojem umocnila replika mamuta a jeho mláděte v životní velikosti. Byli jsme moc rádi, že nežijeme v pravěku, a tak nemusíme mamuta lovit :-). 
Posléze jsme zhlédli výstavu s názvem Zápas ichtyosaurů aneb štětcem Zdeňka Buriana. Prohlédli jsme si obrazy, na kterých byla zachycena prahorní, prvohorní, druhohorní, třetihorní a čtvrtohorní flóra a fauna. Výstavu doprovázely vzácné ukázky zkamenělin, jež byly panu Burianovi předlohou.
Další zastávkou naší cesty po Brně byla hvězdárna a planetárium na Kraví hoře. Zde jsme se zúčastnili pořadu Rychleji než světlo - sen o mezihvězdných výpravách. Bylo fascinující vidět hvězdnou oblohu se spoustou hvězd, souhvězdí a galaxií. Po skončení programu v planetáriu jsme si ještě vyzkoušeli interaktivní park před hvězdárnou, pořídili poslední fotečky a vyrazili na cestu domů. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se na další :-).

 Za žáky 5. a 6. třídy a pedagogický doprovod Mgr. Michaela Šinkorová