BESIP – dopravní výchova 2024

  14.5.2024
V pátek 10. 5. 2024 probíhala v 5. třídě výuka dopravní výchovy...

V pátek 10. 5. 2024 probíhala v  5. třídě výuka dopravní výchovy. V rámci BESIPu k nám na školu zavítali dva policisté z Městské policie Chotěboř - pan Mgr. Jiří Novotný, manažer prevence kriminality, a strážník MP pan Pavel Čermák. Žáci 5. třídy jsou již ve věku, kdy mohou sami jezdit na kole po pozemní komunikaci bez doprovodu osoby starší 15-ti let. Stávají se z nich účastníci silničního provozu, kteří řídí nemotorové vozidlo. Dopravní výchova byla tedy zaměřena především na základní pravidla bezpečnosti silničního provozu týkající se cyklistů.

Mgr. Romana Mikulecká

 Sami žáci napsali:

„V pátek 10. května nás navštívili dva páni z organizace BESIP. Povídali si s námi o tom, jak se máme chovat v dopravě. Pouštěli nám různá videa a také jsme mezi sebou soutěžili. Program byl zajímavý a naučný, moc se mi líbil.“

Anežka Málková, 5. třída

 „Tato akce byla moc zábavná a naučná, byla tu dokonce i policie. Soutěžili jsme o plyšáky a reflexní pásky, naučila jsem se nějaké věci, které jsem nevěděla, a nakonec nám zahráli na kytaru. Byla bych ráda, kdyby se tato akce opakovala. Moc mě to bavilo a doufám, že někdy zase navštíví naši školu. Bylo to moc pěkné.“

Viktorie Buchertová, 5. třída

 „10. 5. se konala 3. až 5. hodinu dopravní výchova BESIP. Povídali jsme si, jakou výbavu máme mít na kole. Na konci nám vymysleli malý testík o tom, co jsme si zapamatovali z celého povídání. Také jsme si zazpívali. Moc se nám to líbilo.“

Daniela Rázlová, Tereza Straková, 5. třída