Beseda s nprap. Monikou Pátkovou

  30.1.2012
26.1. 2012 se uskutečnilo v naší škole další setkání s paní policistkou nprap. Monikou Pátkovou. Beseda byla tentokrát určena pro žáky 1., 2. a 3. ročníku.

26.1. 2012 se uskutečnilo v naší škole další setkání s paní policistkou nprap. Monikou Pátkovou. Beseda byla tentokrát určena pro žáky 1., 2. a 3. ročníku.

Na úvod vysvětlila paní policistka dětem úlohu státní a městské policie a předvedla součásti policejní uniformy.

Beseda však byla zaměřena především na bezpečnost dětí v autě, na kole a na silnici. Společně jsme si zopakovali správné přecházení vozovky na přechodu i mimo něj, připomněli jsme si význam barev na semaforu, důležitost barevného oblečení doplněného reflexními prvky atd.

Nezapomnělo se ani na malé cyklisty. Děti ochotně a správně odpovídaly na otázky týkající se přílby, oblečení na kolo a pravidel jízdy na kole.

Závěr besedy byl věnovaný správnému a zodpovědnému chování při jízdě v autě jako např. - jak a kde správně sedět, používání podsedáku, připoutání. Z otázek a odpovědí dětí bylo zřejmé, že se svolením dospělých někdy dělají nesprávné věci a je ohrožena jejich bezpečnost.

Beseda byla zajímavá a poučná a dětem i nám dospělým se líbila.

Jana Votavová


beseda s nprap. Monikou Pátkovou  beseda s nprap. Monikou Pátkovou