Beseda s Tomášem Řehákem o AIDS pro 8. a 9. třídu

  18.12.2022
Beseda o AIDS pro žáky 8. a 9. třídy byla velmi zajímavou a poutavou formou podána vzhledem k věku žáků...

Dozvěděli se informace o bezpečném sexu, nemoci AIDS, na kterou dodnes neexistuje lék. Mluvené slovo bylo doplňováno krátkými filmy, velmi vhodně k tématu. Závěrem žáci zhlédli film „Lék“, kde se 11- ti letý chlapec nakazil při transfúzi AIDS, o vztazích matka- syn, o jeho kamarádovi, který se zpočátku bojí s nakaženým hochem i mluvit, v závěru se snaží nalézt lék na jeho chorobu, bohužel bez úspěchu.                           

Mgr. Monika Henychová

Informace a postřehy žáků z besedy: 

„Na přednášce jsme se dozvěděli o nemoci AIDS. Kolik lidí na světě na ni zemřelo a nejvíce v Africe. Proto na sebe musíme dávat pozor, protože AIDS je stále nevyléčitelná choroba.“

Karolína Wagnerová, 8. třída

„Přednáška byla zajímavá, podaná vtipnou formou, dozvěděli jsme se případy dívek i chlapců v našem věku, kteří jsou HIV pozitivní. Seznámili jsme se i s tím, jak vypadají nemocnice jinde, třeba v Rusku.“

Viktorie Votavová, 8. třída

„Na přednášku o HIV a AIDS k nám přijel pan farář z Hlinska, který žil krátkou dobu i v Krucemburku. Říkal nám, jak se můžeme nakazit HIV a o závislosti na některých látkách.“

Aneta Kopecká, 8. třída

„Přednáška byla velmi zajímavá, ale i poučná. Dozvěděli jsme se různé příběhy ze života a tím nám otevřel oči, každý si vzal k srdci, na co musíme dávat pozor. Viděli jsme i film o chlapci, nakaženém touto nemocí.“

Nela Pilařová, 8. třída