Beseda s rodilým mluvčím

  17.11.2015
Ruštináři sedmé a osmé třídy měli v pondělí 16. listopadu 2015 jedinečnou příležitost slyšet ruštinu z úst Andreje Kuzmenka

Ruštináři sedmé a osmé třídy měli v pondělí 16. listopadu 2015 jedinečnou příležitost slyšet ruštinu z úst Andreje Kuzmenka, žijícího v Almatě v Kazachstánu, v současné době studenta Střední sklářské školy v Kamenickém Šenově. Beseda probíhala v přátelském dvojjazyčném česko-ruském duchu, naši žáci si vyzkoušeli v praxi své znalosti ruského jazyka a také se dozvěděli mnoho zajímavostí z historie i současnosti nezávislého asijského státu, o jeho přírodních i klimatických podmínkách, kultuře i náboženství. Získané informace o hlavním městě Astana, volbě prezidenta Nazarbajeva kazašské měně tenge, historickém obydlí jurta i hudebním nástroji dombra určitě využijí v hodinách zeměpisu, výchovy k občanství i hudební výchově.

Mgr. Monika Chmelařová 

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště