Beseda s rodilým mluvčím

  17.11.2015
Ruštináři sedmé a osmé třídy měli v pondělí 16. listopadu 2015 jedinečnou příležitost slyšet ruštinu z úst Andreje Kuzmenka

Ruštináři sedmé a osmé třídy měli v pondělí 16. listopadu 2015 jedinečnou příležitost slyšet ruštinu z úst Andreje Kuzmenka, žijícího v Almatě v Kazachstánu, v současné době studenta Střední sklářské školy v Kamenickém Šenově. Beseda probíhala v přátelském dvojjazyčném česko-ruském duchu, naši žáci si vyzkoušeli v praxi své znalosti ruského jazyka a také se dozvěděli mnoho zajímavostí z historie i současnosti nezávislého asijského státu, o jeho přírodních i klimatických podmínkách, kultuře i náboženství. Získané informace o hlavním městě Astana, volbě prezidenta Nazarbajeva kazašské měně tenge, historickém obydlí jurta i hudebním nástroji dombra určitě využijí v hodinách zeměpisu, výchovy k občanství i hudební výchově.

Mgr. Monika Chmelařová