Beseda o lesnictví a myslivosti

  16.3.2023
Ve středu 8. března jsme si ve školní družině naplánovali besedu. Byla to beseda o tom, jaký je rozdíl mezi lesnictvím a myslivostí...

Ve středu 8. března jsme si ve školní družině naplánovali besedu. Byla to beseda o tom, jaký je rozdíl mezi lesnictvím a myslivostí.
Navštívily nás 2 paní (Kateřina Vítková a Ing. Věra Hessová) z Lesů České republiky. Vysvětlily nám, jaký je rozdíl mezi lesnictvím a myslivostí.
Lesnictví je zaměstnání, kde se lesník stará o les, tedy hlavně o zdraví a vitalitu stromů, lesních cest a vodních zdrojů. Stará se o to, aby les prospíval a dřevo ze stromů bylo co nejkvalitnější a my jsme měli z něho užitek – nábytek, papír, teplo, dům nebo vánoční stromeček. Povídali jsme si, jak vzniká les, kolik stromů se vysadí na 1 ar a jak se o vysazené stromy staráme. Děti si to vyzkoušely i v praxi, kde představovaly stromy od malých stromečků od výsadby až po velké vzrostlé stromy.
Myslivost je koníček, kde myslivec pečuje o zvěř a myslivecká zařízení. Povídali jsme si, jak se o ně stará – na zimu jim dává krmení do krmelců, staví krmelce, posedy a chodí lovit zvěř, aby se nepřemnožila, pořádá hony, plesy a pro děti kulturní akce.
Na závěr si děti zopakovaly určování a přiřazování zvěře k sobě (matka – otec – mládě).
Beseda se nám moc líbila. Těšíme se na další informace o lesích.

Markéta Laštovičková a kolektiv ŠD