Atletické závody ve Ždírci nad Doubravou

  10.6.2023
Ve středu 7. června se žáci 1. stupně vydali zúročit svoje sportovní dovednosti na hřiště u ZŠ ve Ždírci nad Doubravou. Počasí se umoudřilo, krev sportovců se pěším přesunem z Krucemburku do Ždírce rozproudila, běžci a skokani se úspěšně zapsali na svoje disciplíny a mohlo se začít...

Ve středu 7. června se žáci 1. stupně vydali zúročit svoje sportovní dovednosti na hřiště u ZŠ ve Ždírci nad Doubravou. Počasí se umoudřilo, krev sportovců se pěším přesunem z Krucemburku do Ždírce rozproudila, běžci a skokani se úspěšně zapsali na svoje disciplíny a mohlo se začít. Naši prvňáčci se zúčastnili poprvé a hned si vybojovali několik medailí. Chlapci a dívky si vyběhali 2. místo ve štafetě na 150 metrů a 3. místa získaly ve skoku do dálky Tereza Moravcová a ve sprintu na 50 m Anna Dlouhá. V kategorii 2. a 3. tříd se také našim sportovcům dařilo. V kategorii 2. a 3. tříd vybojovala Hannah Krejčí 2. místo ve sprintu na 50 m a Julie Kohoutová se umístila ve skoku do dálky na 3. místě. V nejstarší kategorii si Adam Málek a Aneta Jandová vyběhali 1. místa v závodě na 300 m, štafeta dívek získala 2. místo v běhu na 150 m, Aneta Jandová vybojovala další medaili i ve sprintu na 50 m, tentokrát za 2. místo, Helena Musilová se ve skoku do dálky umístila na 3. místě a Dominik Lojek získal v běhu na 150 m místo druhé. Krásné a úspěšné sportovní dopoledne na ždíreckém hřišti se stává tradicí, tak se těšíme na příští rok.

Za kolektiv p. uč. 1. stupně Mgr. Hana Štědronská