Abeceda peněz - projekt

  7.6.2022
V pondělí 6. června přijela z České spořitelny s programem „Abeceda peněz“ paní Romana Kaderková rozšířit vědomosti žáků 2. a 4. ročníku v oblasti finanční gramotnosti. Žáci si nejdřív pomocí kvízu vyzkoušeli ...

V pondělí 6. června přijela z České spořitelny s programem „Abeceda peněz“ paní Romana Kaderková rozšířit vědomosti žáků 2. a 4. ročníku v oblasti finanční gramotnosti. Žáci si nejdřív pomocí kvízu vyzkoušeli, jestli mají představu o termínech, jako jsou příjmy a výdaje, výplata, šetření a utrácení, nebo o cenách potravin. Dalšími tématy byly bankovky a mince, banky a bankovnictví, účty, platební možnosti apod. Nejvíc žáky nadchl stroj k určování pravosti bankovek a počítadlo bankovek a mincí. Tak uvidíme, jestli se nyní změní jejich pocity při větě: „Mami, kup mi…“

Mgr. Hana Štědronská