1. ročník soutěže v odborných praktických dovednostech žáků 9. tříd základních škol

  1.11.2016
Žáci 9. ročníku se 24. října 2016 zúčastnili 1. ročníku soutěže v odborných praktických dovednostech na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř...

Žáci 9. ročníku se 24. října 2016 zúčastnili 1. ročníku soutěže v odborných praktických dovednostech na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Soutěž byla zaměřena jak na manuální praktické dovednosti, tak i na všeobecné znalosti z oblasti ekonomiky a trhu práce.  Jednotlivé týmy musely zvládnout ruční zpracování kovů a dřeva, složit dřevěné okno, zapojit jednoduchý obvod a to vše v časovém limitu. Bylo to příjemně strávené dopoledne, které možná napomůže některým studentům při budoucím výběru studijního oboru. Chtěla bych poděkovat všem vyučujícím a studentům, kteří se nám celé dopoledne věnovali.

Ing. Ivana Tomková

Včera, 25. 10. 2016, naše třída navštívila VOŠ, OA a SOUT v Chotěboři. Když jsme dojeli na místo, byli jsme rozděleni do týmů, ve kterých jsme potom soutěžili. Jako první disciplínu jsme podstoupili vyrábění jehel na špízy. Tyto jehly jsme dělali z nerezových tyčinek. Tento proces narovnávání a ohýbání pomocí formy nás moc bavil. V truhlářské dílně jsme dostali neopracované vařečky. Sice jsme jí nevyřezávali, pouze obrušovali, ale i tak to byla zábava. Na další dvě stanoviště jsme se přesunuli z dílen, do školy. Zde jsme nejdříve vypracovali test z jazyků a ekonomiky a potom jsme zapojovali obvod dvou zvonků. Všechno jsme si strašně užili. Jsme rádi, že jsme se na školu mohli podívat. 

Žáci 9. třídy