Dějepisná exkurze žáků 7. ročníku do Přibyslavi a okolí - 27. 5. 2015

  2.6.2015
Ve středu 27. 5. 2015 se žáci 7. ročníku naší školy vypravili po stopách husitů v našem kraji.

Ve středu 27. 5. 2015 se žáci 7. ročníku naší školy vypravili po stopách husitů v našem kraji.

Své prožitky z exkurze žákyně popsaly následovně.

Ráda bych se s vámi podělila o zážitek z nedaleké Přibyslavi, která se nachází asi 20 km od Krucemburku.Tento výlet jsem absolvovala se svými spolužáky 27. 5. 2015. Navštívili jsme mohylu Jana Žižky, která se tyčí do výšky 14,7 m. Dále jsme navštívili na krásném přibyslavském zámku Hasičské muzeum. V muzeu je ke zhlédnutí hasičská technika a staré hasičské uniformy, které byly vyrobeny z kopřivových vláken. Nejvíce nás fascinovala „Máňa". „Máňa", jak všichni víme, je staré hasičské auto, které bylo k vidění například ve filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny". Tento krásný a plně vyčerpávající výlet jsme završili obědem. I přes nepřízeň počasí jsme byli všichni spokojeni.

Monika Vašková, žákyně 7. ročníku

Dne 27. 5. 2015 jsme s celou naší třídou jeli na dějepisnou exkurzi do Přibyslavi. Jeli jsme nejprve autobusem, poté vlakem a taky jsme hodně chodili pěšky. Prohlédli jsme si mohylu Jana Žižky a pak jsme navštívili Hasičské muzeum v Přibyslavi. Výlet jsme si užili, i když nám počasí moc nepřálo.

Magdalena Kamarádová, žákyně 7. ročníku