Den Země – 21. 4. 2017

24.4.2017
V pátek 21. dubna se naše škola připojila k dalším školám, které slaví ekologický svátek Den Země ...

V pátek 21. dubna se naše škola připojila k dalším školám, které slaví ekologický svátek Den Země úklidem obce a jejího okolí. Vyčistit ulice v obci od odpadků, které se zde za rok objevily, bylo úkolem žáků prvního stupně. Šesťáci a sedmáci vyčistili v rámci akce „Čistá Vysočina“ cyklostezky na Vojnův Městec a Ždírec nad Doubravou a silnici na Staré Ransko. Zbývající žáci se věnovali úklidu nejbližšího okolí školy.
Protože bylo ráno opravdu mrazivé, před úklidem jsme pár hodin strávili ve škole a zpracovávali úkoly s ekologickou tématikou. Vznikly opravdu pěkné práce, které zkrášlí chodby budov školy.

Mgr. Jitka Kadlecová